پارچه تنظیف چیست؟

پارچه تنظیف چیست؟

نظافت و شستشوی سطوح آلوده و پاکسازی آن ها از هر نوع آلاینده ایبسیار مهم است. فرآیند نظافت به روش های متفاوتی انجام می گیرد که از رایج ترین شیوه های نظافت استفاده از تجهیزات سنتی شستشو می باشد. برخی از این تجهیزات عبارتند از: تی و سطل، تنظیف و ،اما می بایست در انتخاب این ابزار های نظافتی از همه مهمتر آشنایی با انواع پارچه تنظیف علم و دقت کافی داشت تا درصورت استفاده از ابزار غلط، نظافت موجب آسیب به سطوح نشود. به همین دلیل شرکت filmop که یکی ازفعال ترین برند های تولید محصولات نظافتی و ترولی نظافت است، تنظیف هایی تولید کرده است که باتوجه به استاندارد های موثر در نظافت ارائه گشته اند. در ابتدا شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که اصلا پارچه تنظیف چیست ؟ دستمال تنظیف عنوانی است که به انواع پارچه هایی اطلاق می شود که درامر نظافت محیط هایی نظیر منازل،کارگاه های صنعتی ، مکانیکی ،نقاشی ، بیمارستانها و مورد استفاده واقع می شوند.


دستمال تنظیف چیست و چه کاربردی دارد

تنظیف ها نوع دیگری از پد های نظافت صنعتی می باشند که در اماکن متفاوتی مانند اماکن صنعتی و خانگی کاربرد دارندکاربردپارچه تنظیف در هرکدام از این محیط ها متفاوت هستند و به همین دلیل چند در انواع متفاوت از تنظیفطراحی و ارائه شده اند. پارچه های نظافتی مناسب گردگیری، خشک کردن و شستشو انواعاین منسوجات نظافتی می باشند که هرکدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

پارچه تنظیف برای گردگیری

انجام فرآیند گردگیری به طور کامل و با بهترین نتیجه، مستلزم بکارگیری تجهیزات نظافت صنعتی مناسب است تا پس از انجام این نوع نظافت، آثارغبار و آلودگی به طور کامل از بین رود. پارچه های نظافتی بخصوصی به منظور گردگیریاز هر نوع سطوح طراحی شده اند. انواع پارچه تمیز کاری به طور معمول به منظور گردگیری روزانه و سریع استفاده می شوند و در صورتی که گرد و غبار عمیق تر باشد، می تواناین پارچه ها را با آب و مواد شوینده استفاده کرد.

پارچه مناسب خشک کردن

گاهی اوقات نیاز است تا مایعات از سطحی جمع آوری شوند. به همین دلیل نیاز است تا از دستمال تنظیف هاییکه از قدرت جذب بالایی برخوردارند استفاده شود. پارچه های خشک کن و نظافتی filmop علاوه بر خشک کردن کامل توسط قدرت جذب فوق العاده، می توانند برای سطوح  پولیش سطحی ایجاد کنند وپس از نظافت سطح از کدر بودن خارج گردانند

فرایند شستشو به کمک پارچه تنظیف

گاهی اوقات نیاز است تا در فرآیند شستشو از پارچه های نظافتی استفاده شود. این نوع از پارچه ها  می بایست علاوه بر قدرت جذب بالا به منظور زدودن آلودگی ها از سطوح، قدرت پاک کنندگی نیزداشته باشند تا بتوانند سطوح آلوده را به طور کامل پاکیزه گردانند. امروزه به منظور شستشو و نظافت سطوح با مساحت بالا مانند کارخانجات و مجتمع های بزرگ مسکونیبه جای استفاده از روس های سنتی، از دستگاه هایی مانند نماشوی صنعتی استفاده می کنند.

دسته بندی تنظیف نظافتی از نظر نوع رنگ

حال که قهمیده ایم تنظیفکار چیست نیاز است بدانیم که رنگ و طراحی هر کدام این تنظیف ها مناسب انجام چه کاری استدر برخی ازبرند های تولید کننده تجهیزات نظافتی، رنگبندی های این تجهیزات نشان دهنده برخی ازویژگی های موجود در آن ها می باشد. در پارچه های نظافتی نیز رنگ ها نشان دهنده ویژگی های خاصی هستند:

۱- پارچه های آبی مناسب برای کار در محیط های نرمال مانند نظافت صندلی، میز، شیشه و میباشند.

۲- پارچه های سبز قابل استفاده در صنایع غذایی مانند کارخانجات صنایع غذایی، کافی شاپ،رستوران و هستند.

۳- پارچه های زرد رنگ به منظور شستشوی سطوح سرویس بهداشتی طراحی گشته اند.

۴- پارچه های قرمز قابل استفاده در محیط هایی با سطح بهداشت بالا تر مانند سنگ توالت و میباشند.

مدل های متفاوت تنظیف نظافتیFilmop

این پارچه های نظافتی که تولید شرکت فیلموپ هستند، انواع گوناگونی دارند که هرکدام کاربرد خاصی داشته و مناسب استفاده در مکانی خاص و به منظور نظافت سطوحی مخصوص می باشند. در ادامه انواع متفاوت را بیان کرده و بررسی خواهیم کرد:

مدل Dual – T

این مدل تشکیل شده از دو بخش نرم و زبر می باشد که بخش زبر مناسب خراشیدن آلودگی های ماندگار است. دمای مناسب برای شستشوی این پد ها حداکثر ۹۰ درجه می باشد و قابل استفاده به صورت خشک و مرطوب هستند. جنس الیاف این پارچه های نظافتی از میکروفایبر بوده و وزن آنها ۲۵۰ گرم است. همچنین ابعاد این مدلاز تنظیف های نظافتی ۴۰*۴۰سانتی متر است.

مدل Multi – T

این مدل از پارچه های نظافتی در انواع گوناگونی ارائه گشته است. هرکدام از این مدل های Multi-T به منظورانجام فرآیندی خاص با ویژگی ها و ابعاد متفاوت طراحی گشته اند. مدل Multi-T در ابعاد ۴۰*۴۰ ارائه شده است و وزن آن ۲۵۰ گرم است.  نوع جدید تری از این مدل ارائه گشته است که Multi-T Light نام دارد و در ابعاد ۳۸*۳۸ و وزن ۲۲۰ گرم و همچنین بسته بندی متفاوت (از حیث تعداد تنظیف موجود در یک بسته) تولید شده است و تنها رنگ تولید شده از این نوع آبی می باشد.نوع سوم از این مدل، در ابعاد بزرگتر ۵۰*۶۰طراحی و تولید گشته است؛ این نوع که Multi-T Maxi نام دارد ۲۵۰ گرم بوده و بسیار مقاوم و نرم بوده وسایز آن بزرگ است. نوع دیگری از مدل Multi-T وجود دارد که آنتی باکتریال بوده و با استفاده از ضدباکتری ها، رشد قارچ ها و باکتری ها را مهارمی کند؛ مدل Multi-T Antibacterial برای نظافت سطوح بسیار آلوده مناسب است.از ویژگی های مشترک همه انواع این مدل می توانبه قابلیت استفاده به صورت خشک و مرطوب، دمای شستشوی حداکثر ۹۰درجه و الیاف میکروفایبر متشکل از ۸۰% پلی استر و ۲۰%پلی آمید اشاره کرد.


مدل Silky – T

یکی از کاربردی ترین مدل های دستمال های نظافتیfilmop می باشد که بسیار مقاوم بوده و برای نظافت هر سطحی و درهر محیطی مناسب اند. جنس این پارچه ها از میکروفایبر مرغوب متشکل از ۷۰% پلی استر و ۳۰% پلی آمید است و وزن آن ۲۰۰ گرم می باشد. ابعاد این پارچه ها ۳۰*۴۰ سانتی متر می باشد و در رنگ های آبی،سبز، زرد و قرمز قابل ارائه است. این تنظیف قابل استفاده به صورت خشک و مرطوب بوده و حداکثر دمای شستشوی آن ۹۰درجه می باشد.

مدل Free – T

این مدل از ارزانترین مدل های تنظیف های نظافتی بوده و نسبت به انواع دیگر مقاومت کمتری دارد. نیمه-یکبار مصرف بوده و نباید از آن بیش از ۳ بار استفاده کرد. وزن آن ۱۳۰ گرم است و به دلیل ارائه در رنگ های متفاوت قابلیت نظافت همه سطوح را دارد. ابعاد این تنظیف ها ۳۰*۴۰ بوده و قدرت جذبشان دو برار مدل های دیگر است. این مدل قابلیت استفاده به صورت مرطوب و خشک را دارد و حداکثر دمای مناسب برای شستشوی آن ۶۰ درجه می باشد.

 

مدل های قابل استفاده تنظیف به صورت مرطوب

انواع کاربردی دیگری از تنظیف های نظافتی محصول برند Filmop تولید شده اند که تنها به صورت مرطوبقابل استفاده بوده و امکان نظافت به صورت خشک را ندارند. این پارچه ها در مدل هایگوناگونی ارائه شده که در ادامه باذکر انواع آنها، به بررسی ویژگی هر یک میپردازیم:

۱- مدل Steel-T : مناسب برای نظافت سطوح براق، استیل،سرامیک و

۲- مدل Profi-T : مناسب برای چربی زدایی و پاکسازی شیشه و سطوح صیقلی

۳- مدل Glass-T : مناسب برای سطوح شیشه ای چرب و قابل استفاده به منظور پاک کردن شیشه عینک

۴- مدل Cristal-T : قابل ارائه در رنگ زرد و مناسب برای نظافت بدون باقی ماندن لکه

۵- مدل Slide-T : قابل ارائه در رنگ زرد، مقاوم در برابرمواد شوینده و سفید کننده و قابل استفاده برای همه انواع سطوح

۶- مدل Fast-T : قابلیت جذب آلودگی و غبار، مقاوم وقابل ارائه در رنگ آبی

۷- مدل Basic-T : ارائه شده در رنگ سبز و مناسب نظافت سطوح ظریف

 


نویسنده: جهان پارچه
ارسال کننده:
لغات کلیدی:  جهان پارجه ، پارچه تنظیف، دستمال تنظیف چیست و چه کاربردی دارد،، پارچه تمیزکاری
مقالات جدید


جهت تماس با ما و سفارش محصول و یا داشتن هرگونه سوالی در خصوص مطالب و محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

ارتباط با مدیریت فروش: 09131074397 _ 03132283846 (5 خط )

شهرک صنعتی جی

آدرس ایمیل: JahanParche@gmail.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد..