چاپ دیجیتال پارچه شاه راه پیشرفت در صنعت چاپ
به گزارش سرویس خبر و گزارش نساجی امروز، شايد باورش كمي سخت باشد كه وسعت بازار چاپ ديجيتال پارچه در دنيا سه برابر چاپ ديجيتال لارج فرمت تبليغاتي است. اين بازار از بيست و چند سال پيش شكل گرفته و با توجه به مزاياي بی‌شمار، اين تكنولوژی هر روز رشد خيره كننده خود را به رخ بازار سنتي چاپ پارچه می‌كشد.

محدوديت‌های دست پاگير و پرهزينه چاپ آنالوگ در صنعت ديجيتال وجود ندارد، نمونه‌گيري بسيار راحت و چاپ با تيراژ دلخواه مشتری انبارهای شركت‌های خدمات دهنده را هر روز كوچكتر نموده و اين شركت‌ها نيازی به توليد انبوه از يك طرح و تلاش برای فروش آن ندارند. امروزه چاپ مقادير محدود جهت برآورد استقبال از كالا و طرح آن به مدد تكنولوژی ديجيتال بسيار راحت شده است.

اما در کنار تمام این مزایا، به نظر می‌رسد صنعتگران نساجی در ایران روی خوشی به این تکنولوژی نوظهور نشان نمی‌دهند؛ کما این‌که به گفته مدیرعامل سوپر واید «اشکال بزرگ در مورد بهره‌گیری از چاپ دیجیتال پارچه در کشور ما این است که صنعتگران می‌خواهند با کمترین میزان سرمایه‌گذاری و استفاده از ارزان‌ترین رنگ و مرکب به بهترین و بالاترین کیفیت ممکن در جهان برسند! به کسانی که چنین بینشی دارند صادقانه می‌گویم چاپ دیجیتال را به فراموش بسپارید و وقت خود را بیش از این تلف نکنید.»

مدیرعامل سوپرواید اذعان می‌دارد «راه خود را در صنعت نساجی پیدا کرده‌ایم و فرق چندانی ندارد که صنعتگران نساجی به چاپ دیجیتال روی خوش نشان دهند یا خیر؛ چون تا پنج سال دیگر، گریزی از دستگاه‌های چاپ دیجیتال نخواهند داشت.»

نویسنده: نساجی امروز
ارسال کننده: www.jahanparche.com
لغات کلیدی: 

جهت تماس با ما و سفارش محصول و یا داشتن هرگونه سوالی در خصوص مطالب و محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

ارتباط با مدیریت فروش: 09131074397 _ 03132283846 (5 خط )

شهرک صنعتی جی

آدرس ایمیل: JahanParche@gmail.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد..