انواع پارچه چادری


پارچه چادری در انواع مختلف
بطور کلی پارچه های چادری به سه دسته پارچه چادری مشکی و پارچه چادری رنگی و نانو دسته بندی می شود و هر کدام در انواع سایز ها، قواره ها و طرح و رنگ های مختلف تولید می شودند.
پارچه چادری رنگی
نوعی دیگر از پارچه های چادری، پارچه های چادری رنگی هستند که در مورد دسته بندی این نوع پارچه های چادری باید بگوییم که این نوع پارچه های چادری به دو نوع پارچه چادر رنگی نمازی و مجلسی تقسیم می شود.
هر کدام از این دو نوع انواع مختلفی دارند. از جمله پارچه های چادری رنگی نمازی می توان به دو دسته ی پارچه های نماز ایرانی و خارجی اشاره کرد که پارچه های ایرانی شامل مواردی همچون بروجردی، کاشانی، کودری و … می شود و پارچه های خارجی نیز شامل مواردی همچون اندونزی، هندوستان، پاکستان و … می شود.
اما در مورد پارچه های چادر رنگی برای مجالس باید بگوییم که این نوع پارچه ها که به پارچه های چادر رنگی مجلسی معروف هستند برای استفاده در مهمانی ها مناسب هستند و از انواع مختلفی دارد.

انواع پارچه چادری


 انواع پارچه‌ چادری رنگی مجلسی به شرح زیر است:
پارچه‌ چادر رنگی نگین‌دار
پارچه‌ چادر رنگی نقره‌کوب
پارچه‌ چادر رنگی طلاکوب
پارچه چادری مشکی
پارچه چادر مشکی در دو گروه ساده و طرح دار دسته بسته می شود که  هرکدام شامل مدل های متنوع می باشند.
به طور کلی قواره های چادری اسود،کن کن،کریستال در دسته بندی پارچه های ساده قرار میگیرند به این علت ساده میگویند که هیچ طرحی روی پارچه ندارد که هر یک از نام برده هارا توضیح میدهیم.
پارچه  طرح دار
پارچه‌های طرح دار دارای جنس‌ها و طرح‌های مختلفی هستند که می‌شود ازپارچه‌های طرح دار به پارچه‌های مات یا براق اشاره کرد طرح‌هایی که روی این نوع پارچه‌ها زده می‌شود به‌صورت گل، اسکال هندی و ابرباد هستند.
پارچه های حریر اسود دارای تنوع بسیار بالا می باشد. این پارچه چروک نمی شود، خاک نمی گیرد، پرز نمی گیرد و دوام بسیار بالایی دارد. رنگ مشکی آن به بوری نمی زند. تار و پود پارچه از طریق چشم کاملا مشخص است. این پارچه برای استفاده چادر های روزانه و محیط کار به دلیل دوام زیاد و عدم نیاز به اطو استفاده می شود. برخی این پارچه ها را با نام کرپ هم میشناسند.
این نوع پارچه که در سال‌های اخیر محبوبیت خاصی در ایران پیدا کرده است و به وفور توسط بانوان محجبه خریداری می‌شود، پارچه‌ای ظریف، سبک و براق است و علت محبوبیت آن نیز به همین دلیل است. به دلیل زیبایی و سبکی که این نوع پارچه دارد برای هر مجلسی مناسب است.
پارچه چادری مشکی طرح دار
همان‌طور که گفتیم یکی از انواع پارچه‌های چادری مشکی، پارچه‌های چادر مشکی طرح دار است. با توجه به این‌ که سلیقه بانوان در انتخاب پارچه‌های چادری طرح دار متفاوت است، تولیدکنندگان نیز برای برآورده کردن احتیاجات مشتریان، پارچه‌های مشکی طرح دار را با طرح‌های متنوع و بیشتری تولید میکنند.
از پارچه‌های چادر مشکی طرح دار می‌توان به پارچه‌های زیر اشاره کرد:
 

انواع پارچه چادری


طرح دار براق
طرح دار مات
لمه دار
طرح‌هایی که برای پارچه‌های چادری به کار می‌روند به صورت اشکال هندسی، گلدار، ابر و باد هستند.
پارچه چادر مشکی حریر اسود یا کرپ
کرپ یکی از پرطرفدارهای دنیای پارچه‌هاست که حتما با آن آشنایی دارید. تار و پود پارچه‌های کرپ را به وضوح می‌توانید ببینید. کرپ با خصوصیات مطلوب متعددی مانند عدم چروکیده شدن، عدم جذب گرد و خاک، دوام بالا و تنوع زیاد، رضایت بسیاری از خریداران را جلب کرده و در طی زمان به یکی از پراستفاده‌ترین پارچه‌ها تبدیل شده است.
پارچه چادر مشکی سوپر کن کن
این پارچه در حقیقت نوعی ژورژت بحساب می آید و ترکیبی از کرپ و کن کن است . نیمه براق است بعبارتی برق آن از کن کن کمتر است . مهمترین ویژگی آنرا میتوان دوام خیلی خوب آن دانست و در عین حال از حریر سبک تر و از کن کن سنگین تر می باشد.
پارچه چادر مشکی تریزا
تریزا یکی از جدیدترین انواع پارچه‌های تولید شده برای تولید چادر مشکی است و بسیار جلوه زیبایی دارد . نکته بسیار مهم که آنرا از سایر پارچه ها متمایز میکند وزن فوق العاده سبک آنست به نحوی که از کن کن سبکتر است و در عین حال به هیچ عنوان ننازک و براق نبوده و برای فصل گرم بسیار مناسب است. کسانی که دنبال چادر بسیار سبکی هستند پیشنهاد میشود یکبار این پارچه را امتحان کنند.

انواع پارچه چادری


تنوع کیفیت چادرها به سه عامل وابسته است:
انواع پارچه های چادری
نوع دوخت چادره
عوامل تزئینات و زیبایی آن ها
این ها سه عامل اصلی درجه بندی کیفیت چادر ها هستند. یکی از دلایلی که خانم ها دوست دارند با انواع پارچه های چادر آشنا شوند نحوه ایستادگی چادر بر روی سرشون هست. البته یک نکته را دقت کنید که گاهی اوقات نحوه ایستادگی چادر یا عامیانه تر آن ریخت چادر جدا از جنس پارچه به نوع دوخت آن هم وابسته است. پس صرفا به اینکه جنس را شناختید خرید نکنید حتما پس از پرو و مشاهده آن بر روی سر خود خرید خود را انجام دهید
پارچه های چادری نانو
دسته بندی دیگری که برای پارچه های چادری در نظر گرفته می شود، پارچه های چادری نانو هستند از جمله ویژگی هایی که دارند این است که برای فصول گرم و سرد سال مناسب هستند.
از دیگر ویژگی هایی که این نوع پارچه های چادری دارند این است که به دلیل این که در فرآیند تکمیل این نوع پارچه چادری از تکنولوژی نانو کمک گرفته می شود، قطرات مایع نمی تواند به داخل این پارچه چادری نفوذ کند. در واقع این اثر شبیه به اثری است که در برگ های نیلوفر آبی که در آب رشد می کنند وجود دارند.
نکته ی دیگری که در مورد این نوع پارچه چادری باید به آن اشاره کنیم این است که در برابر لک های گل و لای زمین و همچنین نفوذ قطرات باران مقاوم است
و در نهایت این که در کنار ویژگی هایی همچون ضد آب و ضد لک بودن، ضد الکتریسته ساکن و ضد آنتی باکتریال نیز از جمله دیگر ویژگی هایی است که این نوع پارچه چادری دارد.

نویسنده: جهان پارچه
ارسال کننده:
لغات کلیدی:  جهان پارچه , پارچه چادری در انواع مختلف , پارچه چادری , پارچه , چادری رنگی مجلسی , طرح دار براق , طرح دار مات , لمه دار
مقالات جدید


جهت تماس با ما و سفارش محصول و یا داشتن هرگونه سوالی در خصوص مطالب و محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

ارتباط با مدیریت فروش: 09131074397 _ 03132283846 (5 خط )

شهرک صنعتی جی

آدرس ایمیل: JahanParche@gmail.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جهان پارچه می باشد..